Atrakcje Turystyczne

Wodospad Podgórnej

Wodospad Podgórnej w Przesiece to trzeci, pod względem wysokości, wodospad w polskiej części Karkonoszy - jego wysokość to 10 metrów. Wodospad znajduje się w Przesiece, przy rozwidleniu szlaków turystycznych: żółtego, zielonego i czarnego. więcej »

Przesieka - przy rozwidleniu szlaków turystycznych

Kamień Waloński i Chybotek

Kamień Waloński i Chybotek to zespół skał położony w Przesiece. Nazwa skały Waloński Kamień pochodzi od znaków krzyża i dłoni umieszczonych na kamieniu przez Walończyków - legendarnych poszukiwaczy skarbów gór. Chybotek to duży blok skalny, który można stosunkowo niewielką siłą wprowadzić w chybotanie. więcej »

Przesieka - przy węźle czterech szlaków turystycznych.

Szlaki Turystyczne

Przesieka szlaki turystyczne. Z Przesieki dojdziemy w szczytowe partie Karkonoszy, do tego cześć naszej wędrówki przebiegać będzie malowniczymi karkonoskimi ścieżkami leśnymi. Z Przesieki możemy również wędrować do pobliskich miejscowości: Borowic, Sosnówki czy Jagniątkowa. więcej »

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik znajduje się na szczycie wzgórza Chojnik położonego między Jagniątkowem, Sobieszowem i Zachełmiem. Te najbardziej znane pozostałości zamku na Dolnym Śląsku to najczęściej wybierany cel wycieczek z Przesieki. więcej »

Jelenia Góra-Sobieszów

Karkonosze

Wybierając się w Karkonosze większość, jako miejsce noclegu, wybiera Karpacz czy Szklarską Porębę. Zachęcamy do zatrzymania się w mniejszych miejscowościach - takich jak Przesieka. Stąd również wiele szlaków wiedzie w Karkonosze, a jednocześnie Przesieka położona jest niedaleko Karpacza. więcej »

Karkonosze

Historia Przesieki

Przesieka historia miejscowości. Za czasów niemieckich osada nosiła nazwę Hain, a po II Wojnie Światowej przez krótki czas Matejkowice - za sprawą odkrycia zaginionych obrazów Matejki. Od 1946 r. wioska nazywa się Przesieka. Początek ruchu turystycznego w miejscowości to połowa XIX stulecia. więcej »

Przesieka