Przesieka atrakcje

Przesieka Wodospad PodgórnejW Przesiece największą atrakcję turystyczną stanowi Wodospad Podgórnej. To trzeci, pod względem wysokości, wodospad w polskiej części Karkonoszy – jego wysokość to 10 metrów. Znajduje się on przy rozwidleniu szlaków turystycznych: żółtego, zielonego i czarnego. Wodospad to potrójna kaskada położona na wysokości 547 m n.p.m. Otacza go gęsty las, zasłaniając okolicę cieniem. Odrobinę niżej, na rzece Podgórnej znajduje się żelazny mostek, z którego doskonale widać wodospad.

Przesieka Waloński KamieńWaloński Kamień i Chybotek to zespół skał położony w Przesiece, łatwo do niech trafić – położone są przy węźle czterech szlaków turystycznych przechodzących przez Przesiekę: żółtego, zielonego, niebieskiego i czarnego. Nazwa skały Waloński Kamień pochodzi od znaków krzyża i dłoni umieszczonych na kamieniu przez Walończyków – legendarnych poszukiwaczy skarbów gór: szlachetnych kamieni, srebra i złota. W kamieniu można dopatrzeć się również wgłębienia przypominającego ludzka postać – jest to prawdopodobnie pozostałość po połączonych dwóch kociołkach wietrzeniowych. Prawdopodobnie skała przemieściła się na bok i to co było jej wierzchem stanowi dziś bok kamienia.

W zespole skał znajduje się również Chybotek – duży blok skalny, który można stosunkowo niewielką siłą wprowadzić w chybotanie.

Pogoda
PRZESIEKA Pogoda
Polecamy:

Pensjonat Markusprzesieka pensjonat markus nad potokiem

www.Karkonosze.pl

Karkonosze

Noclegi nad morzem

noclegi nad morzem bałtyckim

Noclegi nad jeziorem

noclegi nad jeziorem